Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Vsem ateistom in ateistkam...

Mi o sebi in ljudeh okoli nas, kultura, umetnost, znanost, religija

OdgovorNapisal/-a yax » Torek 30 marec 2010 @ 23:28

Nacvrckan napisal/-a:Ostane pripadnost čredici, ki se odlikuje po svoji nekritičnosti, podrejenosti, netolerantnosti, odsotnosti kritičnega mišljenja, včasih celo razuma nasploh. Zakaj ta beg pred svobodo, odgovornostjo in močjo lastnih prepričanj? Beg pred soočanjem z resničnostjo za ceno kontrole, ustrahovanja, čaščenja nespremenljivosti, moraliziranja in mitologije iz zelo oddaljene preteklosti. Čas je že, da takšna verovanja postanejo to kar so. Davna, davna preteklost, ki nima nič opraviti s stvarnostjo. Zdaj so drugi časi. Kapitalizem… in tudi Bog je službeno (poslovno) odsoten.

Zato pravim, da biti vernik prinaša bore malo dobrega. Ali pa ni slabo biti odvisen, če ti to ustreza? Odvisen od… česarkoli.
se strinjam, vendar zakaj bi se sekiral za to "čredo"? si tak altruist, da ne privoščiš nikomur nič slabega in si želiš, da bi bil vsak posameznik sam svoj vladar? vse lepo in prav, ampak to ni uresničljivo, zmeraj so in vedno bodo ljudje, ki bodo hodili svoja pota in če jim tako ustreza, naj to počno. btw, omenjaš kapitalizem...tudi tu bi lahko govorili o podrejenosti, netolerantnosti, nepravičnosti in prej ali slej se bo tudi ta sistem končal, ker ni vzdržen in je cena, ki jo plačujejo navadni smrtniki previsoka. imamo vse, a je vse navidezno, izgubljajo se vrednote in verjetno se zato ljudje danes, mogoče bolj kot kdajkoli prej, zatekajo k veri, iščejo nekaj, kar je kapitalizem pozabil in pometel pod predprogo. sicer ni prav, da se pod krinko resnice in odkrivanje le te, današnja verstva prodajajo (grdo povedano, ampak dejansko se mi včasih tako zdi) in tako za ceno horde novih ljudi, ki jih privabijo, padejo stopničko nižje po dantejevi lestvici :wink:

moti pa me, da sunshine ne more izstopiti in tudi če bi, bi bila nemudoma etiketirana in skoraj ožigosana, ker se njena stališča ne pokrivajo s tistimi rkcja. v času demokracije, pa čeprav samo uradne, se mi zdi to zelo žalostno. sunshine, če ti kaj pomeni, zame si čista ateistka :D
yax

OdgovorNapisal/-a Nacvrckan » Sreda 31 marec 2010 @ 16:23

yax napisal/-a:moti pa me, da sunshine ne more izstopiti in tudi če bi, bi bila nemudoma etiketirana in skoraj ožigosana, ker se njena stališča ne pokrivajo s tistimi rkcja. v času demokracije, pa čeprav samo uradne, se mi zdi to zelo žalostno. sunshine, če ti kaj pomeni, zame si čista ateistka :D

Ob velikem številu drugih še precej bolj motečih in čudaških folklor, ki jih prakticira RKC, se ta poteza uvršča komaj med zmerno bizarne. Navsezadnje pa je to, da medse sprejmeš tudi drugače misleče vendarle dokaz tolerance!
Predlagam sunshine, da uveljavi svoje članske pravice in se pozanima kdaj in kakšen program molitvic je na voljo za ateiste. Zagotovo ji bodo pomagali po najboljših močeh, saj dvomim, da bi dovolili diskriminirati med svojimi člani. :twisted:

Glede na bedasto prakso dosmrtnega članstva pa zna biti, da med člani že prevladujejo neverniki in bi lahko, če bi se šli demokracijo tudi "zamenjali oblast". Ha? Cerkve nevernikom, pastirske položaje pa menedžerjem! Eh ne, to so že. Kapitalizem praviš. Damn!
Nacvrckan

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a klemens » Ponedeljek 05 julij 2010 @ 14:34

Lep pozdrav!

Rad bi podal še moje mnenje o verovanju, duhovnosti, neverovanju itd.
Moje mnenje je, da so današnje svetovne religije plod zavajanja ljudi z namenom, da pridobijo neko korist in neke cilje z nekimi zakoni, načeli itd. Mislim pa da je pred tem bilo nekaj duhovnega, kar je bilo dosti boljše in bližje resnici kot je to danes. Mislim da je duhovni napredek je nekatere vodilne to motilo so najbrž naredili nek kompromis in dali v Biblijo, Koran itd polovico resničnih in zelo zamegljenih dejstev iz preteklosti, tako da človeštvo ne napreduje spiritualno in da se ne osamosvoji.
Verjamem v reinkarnacijo in v karmo toda ne v takem smislu kot budisti, ker se mi tudi to ne zdi čisto resnično. poznam nekaj ljudi ki so doživeli tunel, svetlobna bitja v stanju ko so bili mrtvi vendar so oživeli. To je pri nas nekakšna tabu tema in se o tem nerado govori. No to ni doživljanje reinkarnacije ampak življenja po smrti.
Ena izmed zares dokazanih reiknarnacij je opisana v knjigi o Shanti Devi. To je neka deklica, ki se je svojega prejšnjega življenja spominjala do potankosti in se je rodila ponovno takoj po smrti, tako da so lahko njene "spomine"preverili, ker je njena prejšnja družina še živela. Vem tudi za primer dečka iz Libanona, ki je opisal svoje prejšnje življenje do potankosti in so ga tudi preverili v ZDA.
Tudi tisti, ki imajo razvito intuicijo, tretje oko, in sposobnosti, ki so pri današnjem človeštvu zaradi eugenike in mešanja prebivalstva na ta način da so se te sposobnosti skoraj zgubile in se pojavijo samo še pri redkih posameznikih, vedo da obstaja več telesnih življenj in da naš višji Jaz živi naprej. Rad bi tudi omenil indigo otroke in še bolj napredne tj. mavrične in kristalne, ki lahko doživljajo izventelesne izkušnje, vidijo avro, gredo v neke druge dimenzije itd.
Vse naštete osebe se zavedajo, da naš Jaz, duhovna iskra živi naprej in se uteleša v fizičnem svetu ker le tako lahko največ napreduje in se bliža stvaritelju svega znanega in neznanega.
klemens

Prejšnja

Vrni se na ČLOVEK

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov