Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Kako ostati buden??

Razne diskusije, ki ne spadajo drugam... brez dlake na jeziku

Kako ostati buden??

OdgovorNapisal/-a romen88 » Sobota 06 februar 2010 @ 1:50

Hej folk, verjetn mate vi tud take probleme, da ko se začnete učit, se vam čist spi :(
A kdo ve za kakšno drugo rešitev, kot neomejeno število raznih kav oz. čajev- po tem se pol kr tresem...neki sm slišou za eno zadevo- mislm da se reče Night fever, ki naj bi kar delovala? a ma kdo že kakšne izkušnje s tem oz. če imate kakšne druge nasvete, kako naj se zberem v tem izpitnem obdobju?!
Hvala za odgovore :)
lp roman
romen88

OdgovorNapisal/-a TorcidaST » Sobota 06 februar 2010 @ 13:29

Nightfever je za odpravljanje mačka, ne pa zaspanosti :smeh: Torej pozabi na to, večji učinek bo imelo, če boš spil 1 redbul.

Jaz osebno sem ugotovu (žal šele v 3. letniku faksa), da je vse v bioritmu. Sam pri sebi moraš ugotoviti, kdaj ti najbolj ustreza učenje in temu prilagodit vse ostalo (spanje, delo, druženje itd.). Meni je recimo učenje najbolj ustrezalo po 22h pa do 3 zjutraj, zato sem spremenil bioritem in sem se zbujal ob 11-12h. Seveda razumem, da si tega nekateri ne morejo privoščiti, ampak saj konec koncev ni nujno, da imaš ti enak bioritem. Probaj se parkrat učit zjutraj, takoj ko se zbudiš. Če ne bo šlo probaj en dan pozno vstati, da ne boš zvečer zaspan in se uči ponoči. Malo kombiniraj pa boš videl, kaj je najbolje, tega ti noben drug ne more povedat.

Pa mogoče še par trikov:

- če se učiš čez dan se poskusi učiti takoj po fizični aktivnosti (fitnessu oz. kateremkoli športu), takrat maš ponavadi napumpan adrenalin in ni šanse da zaspiš :)
- ne jesti obilnih obrokov (ali pa sploh ne) pred učenjem
- ne se učiti v postelji ali udobnem kavču
- uči se v dobro osvetljenem in prezračenem prostoru
TorcidaST

OdgovorNapisal/-a cbelca » Sobota 06 februar 2010 @ 14:10

Med ucenjem ti spanje verjetno pridisi predvsem zato ker je snov dolgocasna in ker ne vidis smisla v njej. Zatorej poskusi v tej snovi posikat ta smisel, zakaj to moras znati in poskusi zadevo razumeti in se ne samo driblati.

Zal je tako, da nas solski sistem temelji na driblanju na pamet in ne na razumevanju snovi.
Je pa veliko lazje si zapomnit neko snov ce je razumes.

Torej mogoce spremenis taktiko ucenja. Najprej raziskuj o temi, ki se jo ucis iz drugih virov (google-lol, knjige, ki niso obvezno ucno gradivo, strokovne revije, strokovni forumi in spletke), ker potem dobis neki sirsi pogled na zadevo. Ucbeniki in skripte so navadno ze cisto opipane zanimivosti in sirsega opisa teme in so zatorej namenjene driblanju. Na koncu se bos vseeno mogel nauciti tocno tisto kar pise v skripti profesorja, ki je predaval (ker on bo to na izpitu zahteval in nic drugega,...bog ne daj da ves kaj vec) :smeh: :smeh: ampak je zelo verjetno da ne bos potreboval toliko se drkat na pamet kr pac.....bos znal sestavit sliko tudi na podlagi drugega znanja.
Torej....najprej razsiri obzorja in nato se napiflaj kar zeli profesor..... :wink:
In upam, da se imas dosti casa, ker tik uciti se pred izpitom, ti tudi ekstremen spomin in ne vem kaksne sposobnosti ne pridejo dosti v upostev.......mozgani se enostavno izklopijo :smeh: :smeh:
cbelca

Kraj: podpohorski travniki

OdgovorNapisal/-a romen88 » Petek 12 februar 2010 @ 16:16

najprej hvala za nasvete, sem jih tudi upošteval- in je bilo res boljše :) sem pa tudi en dan iz firbca poizkusil ta night fever- pa mi je res dalo precej energije in lažje koncentracijo...zato sem se posebej pozanimal o tej zadevi, in na njihovi strani piše- sestavine: naravni kofein, taurin, C vitamin, ki pomaga pri budnosti, energiji, predvsem pa pri koncentraciji, ki jo potrebuješ tudi pri učenju... Zraven so pa še čaj mate in zeleni čaj pa guarana…to je kar se tiče energetskega dela- poleg nudi tudi vitamine in minerale, ki regenerirajo telo in odpravljajo utrujenost…veliko B vitaminov, ingver in magnezij...
Zadeva res deluje, tko da priporočam! :8)
romen88

OdgovorNapisal/-a TorcidaST » Petek 12 februar 2010 @ 18:59

Ni fore, v nightfeverju sta 2 vrečki - ena (roza) za energijo, druga (bela) za "treznenje". Če bi rad dobil na energiji spij en redbul pa boš videl, da je isto, kot če bi spil samo tisti roza prašek v nightfeverju (ali celo bolje - več energije) :) Plus, da je bolj poceni - 7 nightfeverjev stane 10,50eur, 8 redbulov pa 8eur, če jih kupiš v pakiranju po 4... Moje osebno mnenje je pa takšno, da si z vsakodnevnim jemanjem enega ali drugega bolj kot ne zastrupljaš telo (predvidevam da se učiš za vsak izpit v kosu vsaj 14 dni, se pravi 14 dni zapored moraš jemati nightfever/redbul kar zagotovo ni zdravo + nepotrebno zapraviš 20eur). Pa še ena stvar - če si vsakodnevno dvigaš energijo s pomočjo takšnih substanc, se telo na to navadi in po izpitnem obdobju znaš doživet precej neprijetne posledice, ko boš kar naenkrat nehal z jemanjem :wink: Take stvari so za max. 1-krat tedensko, če res rabiš pridobit na energiji na hitro (ekstra napori, želja po žuru do jutra ipd.) ne pa telesa navajat na to, vsaj moje mnenje...
TorcidaST

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sobota 13 februar 2010 @ 9:28

Jaz se strinjam s Torcido, da vsakodnevno uživanje takih količin kofeina, ipd. pač ni zdravo plus, da mi tale drugi zapis deluje kot reklama za nightfever...
IsKrIcA

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TorcidaST » Sobota 13 februar 2010 @ 13:32

S takimi argumenti je to bolj slaba reklama, čeprav je več kot jasno, da jo želi narediti... :smeh: Najbolj smešno je to, da namesto, da bi delal reklamo za zadevo, pri kateri je dejansko še kar OK (proti mačku) zdej želijo na silo posegat na izobraževalno področje, čez kšn mesec bomo pa vrjetno bral da zdravi tudi raka :roll:

Dejte raj ufurat še tistih brezplačnih sampleov - jst sm jih ene 20 dobil takrat :D
TorcidaST

OdgovorNapisal/-a romen88 » Sobota 13 februar 2010 @ 23:01

ok no, zaradi mene je lahko reklama- pač mi je kolega priporoču to, pa sem se pozanimou...ker je bil dokaj pozitiven učinek:)
je pa verjetno res, da je najbolša rešitev sprememba bioritma- ampak imam zadnje čase veliko stvari na glavi (delam več projektov + študij arhitektura), pa ni ravno časa, da bi se odpočil trenutno (no, še dober teden, pa bo konec:)
zato sem spraševal bolj o zadevi, ki momentalno pomaga...pa če ima kdo kakšne dobre, še bolj pa slabe izkušnje s tem- pač da vem...
drugače pa hvala za odgovore!
lp
romen88

OdgovorNapisal/-a cbelca » Sobota 13 februar 2010 @ 23:46

HEHE
NO js sem vecino arhitekture prebedela. Hahaha :smeh: :smeh: Kar se noci tice in prespala kar se dneva tice :smeh: :smeh: :smeh:
Moj dodatek je bila Coca cola ali pomarancni sok ali pa hrenovke :smeh: :smeh: :smeh: :smeh: kakor kol obrnes zjutraj ko je blo treba it na fax na korekture mi je bilo svinjsko slabo. :smeh: :smeh: Good luck, brez spanja naslednjih 5 let. :smeh: :smeh: :smeh: :smeh: :smeh:
cbelca

OdgovorNapisal/-a Vagabond » Nedelja 14 februar 2010 @ 7:51

Menda kokain zelo dobro deluje. :smeh:
Vagabond

Kraj: Wien (Dunaj), .at

OdgovorNapisal/-a doty » Nedelja 14 februar 2010 @ 12:44

Slika
doty

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tody » Nedelja 14 februar 2010 @ 14:18

Cebelca napačne hrenovke si uporabila ;)
Tody

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a cbelca » Nedelja 14 februar 2010 @ 15:35

:oops: :oops: :oops: :mezik: pa si me tody

hehe vaga, kaksn pa si po petih letih kokaina? :smeh: :smeh: :smeh:
cbelca

OdgovorNapisal/-a TorcidaST » Nedelja 14 februar 2010 @ 16:02

No saj sem ti povedal romen88 - Nightfeverja se izogibaj za takšne stvari, ker ti že zdrava kmečka pamet lahko pove, da zadeva ni naravna oz. da umetno povečuje energijo. Tko da če nisi freak, ki bi rad konstantno zastrupljal svoje telo, tega ne počni. Če pa si, ti pa dejansko predlagam da pij redbul vsak dan ali pa kot pravi Vaga povleci kakšno črto kokaina, pa ti garantiram, da ne boš zaspal ob učenju. Mimogrede - tista Mercatorjeva energijska pijača ima praktično povsem isti okus kot redbul in seveda isti učinek, pa še pol cenejša je. Če spiješ dve na dan pred učenjem si rešen, pa še bolj poceni prideš mimo, kot če Nightfever piješ...
TorcidaST

OdgovorNapisal/-a romen88 » Nedelja 14 februar 2010 @ 16:19

haha cbelca no me veseli, da me vsaj nekdo razume- ta nš faks je kr zaj... ;) no sj sm že 4.ti letnik, in skušam poleg seminarja še kšn natečaj zravn naredit, pa seveda še žurat, zato... :8) jah to umetno-neumetno bi bla kr zanimiva debata - recimo za redbull sem nekje prebral, da ostane v telesu še 14dni po zaužitju, da je res sama kemija, po drugi strani pa je od kolega mama primarij na toksikologiji, pa tud sama kdaj spije kšno tako pijačo, pa verjamem, da so (je) naredil(a)i mnogo preiskav glede tega...
Te pa pride kar drago ja, take zadeve uporablat- bo treba jit na kšn žur od Night feverja, da dobim kej kot promocijo :D
romen88

Naslednja

Vrni se na BREZ CENZURE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost