Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Pisanje diplome malo drugače

Zanimivi intervjuji Študentarije, ki jih lahko komentirate

Pisanje diplome malo drugače

OdgovorNapisal/-a Poročevalec » Četrtek 12 april 2007 @ 15:54

Kratek povzetek novice
Naša novinarka Ana D. vam predstavlja pluse in minuse, vprašanja in odgovore o Erasmus izmenjavi, pisanju diplome na Portugalskem, ceni piva v Portu in podobne koristne informacije.
Več si o novici preberite na portalu.
Poročevalec

OdgovorNapisal/-a Haselnuss » Četrtek 12 april 2007 @ 20:43

Sicer imajo študentske menze, vendar niso ravno najboljše (op. obupne so!). Obrok stane 1,95 €, sem pa izvohal eno menzo na zobozdravstvenem faks - hrana je dosti boljša, obrok pa stane 2,80 €.

Ja, to mi je zelo poznano. Še zmeraj ne morem verjet kako sem preživel 1 leto ob tej menzi... Sicer pa kar te ne ubije :smeh:

Po klubih, saj zabav v študentskih domovih ni. So izredno konzervativni, imajo celo ločene moške in ženske domove. Pa tudi Erasmusovci imamo le dvakrat na leto zabavo, zberemo se pred neko gostilno, vendar se ta ob dveh ponoči zapre in takrat gre vsak po svoje, v kakšen klub ali kaj podobnega.
Ko sva že ravno pri zabavi in podobnem, ne moreva iti mimo cen alkohola …
Tukaj nimajo velikega piva (op. Caneca je veliko pivo, pa še to je le 0,4 l). Ponavadi 0,33 l piva stane okoli dva evra, vendar je v »fancy« lokalih največje pivo (!!!) 2 decilitra, ki ponavadi stane dva evra in pol.

Ja, to je Portugalska... bolj greš na sever, večji pomen ima religija in vse je bolj konzervativno. Ampak se pa ta konzervativnost tepe z "razuzdanostjo" na skoraj vsakemu koraku... vsaj v Lizboni.

Mi smo vedno za pivo (0.33) plačevali največ 1.5 evra. Sicer v centru, kjer so turisti je tud 2 evra in več. Največ 7 evrov. Ampak nekak "normalni" lokali - pastaleria vedno okoli 1 evro.

A je mogoče v Portu tud kakšen podoben plac, kot je v Lizboni Bairro Alto?

Že tako preprosto stvar, kot je kisla smetana, je nemogoče najti. Sam sem jo našel v ruski trgovini. In še ena razlika med Portugalsko in Slovenijo: tukaj nimajo fast foodov (burek, kebap, čevapi ipd.), ki delajo ponoči kot pri nas. Ne rečem, da jih ni, toda zelo redki so in malce dražji. Drugače pa je hrana v menzi kar podobna naši. Na primer, za začetek zmeraj juha, potem pa priloga - pomfrit ali riž ter meso na različne načine. Težava pa je tudi v tem, da ko kupuješ artikle v trgovini, skoraj nobeden nima angleškega prevoda in večkrat kupuješ mačka v žaklju.

Al pa navaden jogurt mlečni brez kakšnih dodatkov tud ni preveč lahko izbrskat. Drugače je bil pa tud moj cimer ful pogosto v ruskih in ukrajinskih trgovinah. Spomnim se, ko so mi 1x zapasale kisle vložene kumarce. Šele v 4. trgovini sem jih našel in za mali kozarec plačal 4 evre in še neki... pa še ful ogabne so bile. S fast foodom je pa res kriza... smo pa našli eno "delavsko pastalerio", ki je odprta non stop in so imel ful pocen hrano in pir.

Ko se zbudim, grem v menzo na kosilo (!!)

aha... poznano :smeh:

Nič takega, vsak mora stvar izkusiti po svoje, vendar pa bi rad povedal, da se mi zdi, da Portugalci od vseh evropskih narodov najmanj seksajo.

Glede tega hehe... Men je ena Portugalka razlagala, da če pride k njej tip na obisk ni šans, da se zapreta v sobo. Vedno je zraven al fotr al mama... Pa je rekla da je tako v večini primerov. Tko, da se dajejo dol v avtomobilih, ker so sobe za najet predrage...Pa to je bilo v Lizboni, tko da verjamem, da je v Portu še večji nadzor... in potem se ti v taki "konzervativni" državi svobodno ponoči po mestih sprehajajo prostitutke, pol pol in transvestiti... Mene osebno je ta dvoličnost ful zabavala :smeh:
Haselnuss

Kraj: Menges, Slovenija

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Torek 17 april 2007 @ 15:03

Citiram:
Že tako preprosto stvar, kot je kisla smetana, je nemogoče najti. Sam sem jo našel v ruski trgovini. In še ena razlika med Portugalsko in Slovenijo: tukaj nimajo fast foodov (burek, kebap, čevapi ipd.), ki delajo ponoči kot pri nas. Ne rečem, da jih ni, toda zelo redki so in malce dražji. Drugače pa je hrana v menzi kar podobna naši. Na primer, za začetek zmeraj juha, potem pa priloga - pomfrit ali riž ter meso na različne načine. Težava pa je tudi v tem, da ko kupuješ artikle v trgovini, skoraj nobeden nima angleškega prevoda in večkrat kupuješ mačka v žaklju.

Al pa navaden jogurt mlečni brez kakšnih dodatkov tud ni preveč lahko izbrskat. Drugače je bil pa tud moj cimer ful pogosto v ruskih in ukrajinskih trgovinah. Spomnim se, ko so mi 1x zapasale kisle vložene kumarce. Šele v 4. trgovini sem jih našel in za mali kozarec plačal 4 evre in še neki... pa še ful ogabne so bile. S fast foodom je pa res kriza... smo pa našli eno "delavsko pastalerio", ki je odprta non stop in so imel ful pocen hrano in pir.

Ja a ne, k pac enostavno prcakujes da majo enake stvari v trgovinah...ki jih majo celo v zelo slabo založenih najboljših sosedih blizu mojega doma, pol pa kr ni. Jaz sm neki na vsak način hotla v Grčiji (zdj sm že pozabla kaj) in seveda tega ni blo.
IsKrIcA

Kraj: Ljubljana

Vrni se na VIP INTERVJU

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost