Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Joga

Mi o sebi in ljudeh okoli nas, kultura, umetnost, znanost, religija

OdgovorNapisal/-a Maeroc » Ponedeljek 21 maj 2007 @ 11:04

Se strinjam s Sunshine - verjemi kar ti je bolj všeč ali pa nič. Če se kdo noče udeležiti joge zaradi verskih prepričanj, si jo lahko vzame kot razgibalne vaje, rekreacijo, sprostitev ... Že zaradi svoje narave imajo lahko te vaje pozitivne učinke na telo (kar je popolnoma logično tudi po "zahodni" medicini). Če pa je komu všeč joga v celoti, pa lahko tudi sprejme njene filozofske aspekte, meditacije ... In to naj bi bila posledica svobodne volje - če je namreč nekomu nekaj všeč, to sprejme.
Maeroc

OdgovorNapisal/-a MicaMaca » Ponedeljek 21 maj 2007 @ 11:10

js sm hodila na jogo prek faksa, zenska je fantasticna, ni nas posiljevala z nicemer, ni nas silila naj delamo necesa, cesar ne zmoremo... se z meditacijo nas ni silila... itak pa noben ne vidi v vaso glavo in lahko razmisljate med tem o cemerkoli... kar vas sprosca... js sm mislila na morje :D
katoliski cerkvi pa itak nc ne sede, kar ni na njenem zeljniku zraslo... zadne case pa nism nobenih oglasov za jogo zasledila... mogoce edino za pilates, kar je pa itak skupek V in Z vaj, tko d tle nima veze...
MicaMaca

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a sunshine » Petek 25 maj 2007 @ 10:24

Dragi Colt. Vidim, da jogo spretno uporabljaš v vseh drugih temah, tukaj pa je tvoja ekspertiza nekoliko zamrla.
Poskusi razumet, da joga ni religija. Sicer ne vem če boš to verjel heretikom in ateistom na tem forumu, se greš pa lahko prepričat v prvo javno knjižnico ali pa k prvemu župniku, ki ga najdeš. Vsak posameznik ji lahko doda filozofske razsežnosti (naj te še enktar spomnim, tu ni boga ali bogov), vendar lahko isto rečeš za film Vojna zvezd, astrologijo ali pa za vsakdanji enourni tek.
Joga je skupek telovadnih vaj, ki jih izvajaš v istem ritmu z dihanjem. In ker ni religija, se ne tepe z vero posameznika, zato jo lahko izvaja vsakdo, ki mu je do tega. Glede na to, da sta jo meni neodvisno ukazali/svetovali osebna zdravnica in zdravnica medicine dela, naivno sklepam, da so pozitivni učinki joge na telo verjetno kje tudi medicinsko dokazani. Preden popadeš, da je moja zdravnica novačila nove člane, ona joge ne izvaja, zdravnice iz medicine dela nisem vprašala.
Kar se tiče telovedbe v šolah pa to podpiram, naj bo joga ali karkoli drugega, saj so statistike take, da je vse več pretežkih otrok. Si pa z lahkoto predstavljam, da je učiteljem lažje prepričat učence v vsakodnevno izvajanje nebolečih in sproščujočih jogijskih vaj kot pa v v vsakotnevni tek. Staršem tudi ni potrebno kupovat nobene opreme, zato si jo lahko v šoli privoščijo vsi.
sunshine

OdgovorNapisal/-a Deika » Petek 25 maj 2007 @ 10:43

Meni je joga od nekdaj full zanimiva, zanimanje za njo pa mi vzbudil dedek, saj je joga njegov jutranji ritual. Ko sem bla mlajša, so mi ble ful zanimive slike asan v knjigi. Potem se je v našem kraju začel tečaj joge, ampak je blo ful bedno. Tam so se zbirali neki kvazi zainteresiranci za zdravo življenje itd, tak da s tega na koncu nič ni blo, en tip je samo mastno služil na tem in si nabiral črtice - ogabno.
Ko sem šla v LJ sem nameravala it na tečaj oz. sem enkrat celo šla, ampak tisto v Rožni je blo bolj švoh, ostali tečaji pa so se mi zdeli kar fajn dragi. Tretja šansa je bla knjiga, ampak js tem tako, da na začetku dejansko ne veš kaj delaš prav in narobe in pol s tega lčahko pride kaj slabšega kot dobrega.
Je dobro it na tečaj, ali ni nič narobe če si samouk iz knjige? Kaj je s temi študentskimi tečaji vedno bolj tako-tako, ali sem jaz pač naletela na takšnega? Saj bi ful šla na nekaj malo bolj "profi", ampak če so taaako dragi! :cry:
Deika

Kraj: GR - Prtoro?

OdgovorNapisal/-a Colt » Petek 25 maj 2007 @ 10:43

Sončkica, lepo napisano, še lepše pa bi izpadlo ako bi se bila sposobna ogniti nepotrebnemu cinizmu v nekaterih delih :)
Potem bi lažje verjel v napisano :) Ok, razumem da podpiraš jogo v osnovnih šolah, samo kje je meja med ''zdravo uporabo'' in preveč fanatično angažirano npr učiteljico prvih razredov?

G

ps. Glede agresivnega oglaševanja joge pa je tako, ponavadi so to komaj opazna oglaševanja..ampak do sedaj sem srečal cca 3 posameznike ki se jim ni dalo dopovedat da me ne zanima. In potem zadeva dobi lih nasprotni učinek.
Colt

OdgovorNapisal/-a Vagabond » Petek 25 maj 2007 @ 11:01

Colt napisal/-a:Sončkica, lepo napisano, še lepše pa bi izpadlo ako bi se bila sposobna ogniti nepotrebnemu cinizmu v nekaterih delih :)
Potem bi lažje verjel v napisano :)

Sedaj pa malo samorefleksije poba. Bos videl kako tezko mi verjamemo tvojemu pisanju, ki je sicer v 80% odlicno, ampak vedno vsebuje tistih 20% vecnih floskul, ki nam dvignejo hrano vse do zgornje meje grla. Delno se nanasa tudi na preostanek tvojega besedila (ki sem ga iz meni ravnokar neznanih razlogov pobrisal iz citata), ko je zadeva ze davno nazaj zacela ob preobilici tvoje "propagande" dobivati ravno nasproten ucinek od tistega, ki ga zelis.
Vagabond

Kraj: Wien (Dunaj), .at

OdgovorNapisal/-a Maeroc » Petek 25 maj 2007 @ 13:23

Sm tko bi prpomnu, da joga je v bistvu povezana z vero AMPAK ... na Zahodu jo večinoma uporabljajo samo kot zelo zdrave razgibalne vaje in se popolnoma strinjam z njeno vsakdanjo uporabo itd. Če pa se je kdo loti, ker mu je všeč v vsej svoji kompleksni celoti, kar naj, saj naj bi vendar veljala verska svoboda.

As a general term in Hinduism, Gavin Flood defines it as referring to "technologies or disciplines of asceticism and meditation which are thought to lead to spiritual experience and profound understanding or insight into the nature of existence.

Če koga res zanima, si lahko več prebere tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Yoga

P.S. Nisem vsega prebral, ker se mi ne da :P ampak sm moral prevert povezavo z vero
Maeroc

OdgovorNapisal/-a slanina » Petek 25 maj 2007 @ 15:02

Colt napisal/-a:Prav tako se ve da moderatorji in admini ne bodo mignili s prstom, ko se udriha čez verne in čez Cerkev. Prej bodo prikimali.

Colt, Colt, a ni laganje eden od sedmih (ali koliko že) smrtnih grehov? Tak vernik, kot si ti, si tega pač ne bi smel privoščiti. C c c ...
slanina

Kraj: odvisno kje se nahajam

OdgovorNapisal/-a Haselnuss » Petek 25 maj 2007 @ 15:42

Colt napisal/-a:
Haselnuss napisal/-a:
Saj vem, da se ne bi smel norcevati iz tega, ampak res sori :lol:

Stari, saj nekateri smo vajeni da se delaš iz vernih ljudi norca lepo po spisku, ni problema.

Motiš se. Jaz se norcujem iz vseh, pa ni vazno kaksne barve, narodnosti, spola ali spolne usmerjenosti ter religije je. Kjer je hec, je hec.

Colt napisal/-a:Temu se reče demokracija :)

Colt napisal/-a:Prav tako se ve da moderatorji in admini ne bodo mignili s prstom, ko se udriha čez verne in čez Cerkev. Prej bodo prikimali. Zavedaj se pa samo, da bi te morda v kakšnih drugih deželah po hitrem postopku štihnili v vamp, da bi čreva pobiral po asfaltu, ako bi si upal tako zaničljivo norčevati iz stvari ki so nekaterim pomembne. Premislil pa tako vem da ne boš o tem.

G

Dvomim da bi me. Tudi tu se ne postavim na javni kraj in začnem pljuvati po Cerkvi. Čeprav imam za to vso pravico. Če imamo pa odprto diskusijo pa bom povedal kar imam za povedati. In ko nekdo objavi svoje razmišljanje, mora pričakovati take ali drugačne odzive.

Colt napisal/-a:Temu se reče demokracija :)

Colt napisal/-a:ps. Še komentar k tvojemu ''pastanju''...sicer mi je tvoj namen znan in kristalno jasen, kot mi je prav tako jasno, da dokler se bo joga (včasih tudi posiljujoče) oglaševala, tako se bo oglaševala tudi ''druga stran''. Temu se reče demokracija :)

Ja. Ful so ti jogovci vsiljivi. Sem ter tja zasledim kak letak na obcestni svetilki za tečaj joge ali pa kakšen kratek oglas po radiu o jogi. Tega ne moreš primerjati s tistimi, ki me v stari LJ ustavljajo, sprašujejo če sem že našel jezusa v sebi ali s tistimi, ki razpisujejo referendume o teh in onih gradbenih podvigih. Prav tako "jogovci" nimajo nedeljskih neposrednih prenosov pozdrava soncu, niti jih še nisem nikjer zasledil v kakšnem "prime time" dogodku.

Res... jogovci bodo ob naslednjem popisu zagotovo največja "verska" skupnost v SLO.
Haselnuss

Kraj: Menges, Slovenija

OdgovorNapisal/-a Deika » Ponedeljek 28 maj 2007 @ 12:42

Škoda, ker je iz joge, ki zelo blagodejno vpliva na naše FIZIČNO (seveda tudi psihično) počutje, postala "tarča" verskih nestrpnežev. za moje pojme, joga ni povezana z bogom oz bogovi, nihče te ne "sili" k molitvam in dejansko vse skupaj izvajaš, kolikor ti paše.
So se pa našli posamezniki, ki imajo verjetno v sebi problem in so od časa do časa z nečim obsedeni in mogoče je zdaj to joga - takšni primerki pa zanjo bi precej nadležni in vsiljivi, s čim delajo jogi medvedjo uslugo.
Sprejmi jogo kot telovadbo, pa te ne bo noben verski predsodek motil pri tem.
Deika

Kraj: GR - Prtoro?

OdgovorNapisal/-a moteco » Četrtek 28 oktober 2010 @ 17:10

Mene pa zanima, če je bolje obiskovat jogo na tečajih ali se lahko vaje naučiš pravilno izvajat sam, s pomočjo knjig. Pa zanima me tudi, če je katera/i obiskoval jogo - prijatelj mi je svetoval obisk studia, če se mislm ukvarjat z jogo. Kakeršnokoli mnenje o načinu izvajanje vaj in o studiu, bi bilo zelo dobrodošlo.
moteco

Re: Joga

OdgovorNapisal/-a micika21 » Sobota 19 maj 2012 @ 14:33

Študentje za študente
Revlucionaren Iyengar yoga program za mladino

Iyengar yoga je poseben stil Hatha yoge, ki nosi ime po njenem začetniku, BKS Iyengarju. Znana je predvsem po uporabi različnih pripomočkov, kot so kvadri, trakovi, odeje in vrvi ter po svoji strukturiranosti in natančnosti. S pripomočki si pomagamo pri doseganju položajev in pri njihovi pravilni izvedbi,s čimer olajšamo delo začetnikom in hkrati zmanjšujemo možnost poškodb. Vadba temelji na razvoju telesne moči, prožnosti in zavedanja.

Program Študentje za študente je program, ki ga ustvarjajo študentje Yoge; učitelji v procesu izobraževanja; in je primeren za študente vseh vrst. Temelji na razvoju fizične kondicije in moči kot tudi umske stabilnosti; vse to skozi različne vidike jogijske prakse. Glavni cilji so razvijanje pozornosti in koncentracije, tako med samo vadbo kot tudi v vsakdanjem življenju ter ohranjanju pravilne telesne drže. Študentje se naučijo osnov Iyengar yoge s poudarkom na možnosti napredovanja.Yogo vadimo v za to opremljnih prostorih, z dostopom do vseh potrebnih pripomočkov. Skupine so majhne, do deset udeležencev.

Tečaji potekajo v CITY YOGA CENTRU,trikrat tedensko (ponedeljek, sreda, petek) ob 8:00, na naslovu Ulica Jožeta Jame 12, 1000 Ljubljana oziroma za Mercator Centrom Dravlje. V bližini je postajališče vlaka in avtobusa številka 8. Več na spletnem naslovu: info@cityoga.org
micika21

Prejšnja

Vrni se na ČLOVEK

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov