Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Kako domači ste?

Mi o sebi in ljudeh okoli nas, kultura, umetnost, znanost, religija

Kako domači ste?

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Ponedeljek 03 september 2007 @ 9:29

Recimo, da pridete nekam na obisk..pa naj bo to k fantu/punci ali k prijatelju/prijateljici, daljni družini itd. Ali si sami vzamete stvari iz hladilnika, se usedete pred Tv in odprete pivo? Čakate, da vas postrežejo še po parih letih prijateljstva ali že od prvega dneva veste kaj imajo v omarah?
IsKrIcA

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miss_nina » Ponedeljek 03 september 2007 @ 9:39

nikol si ne bi sama uzela kaj iz hloadilnika al pa omare, ko bi prišla h komu na obisk
miss_nina

OdgovorNapisal/-a Deika » Ponedeljek 03 september 2007 @ 9:59

Uh joj, še preveč nedomača sem. Ne vem, ne morem kar tako, pa čeprav sem (pri fantu recimo) tam poznana že dobro leto. ma kaki, da bi šla v kuhnjo in vzela kaj iz hladilnika! ajde, če sva s fantom sama doma, potem se čez kakih 5 ur mogoče že privadim, ampak vse s tako prevudnostjo in občutek še je vedno čuden.
Tudi sama nimam rada, da če kdo pride k meni na obisk, da je kar takoj domač in ga je povsod polno.
Mamo trenutno v stanovanju eno tako težavico, ker k socimru prihaja občasno na obisk ena punca - precej nesimpatična. Evo, večkrat na dan za najmanj (ne pretiravam) 2 URI okupira kopalnico, porabi VSO toplo vodo (ki je na Primorskem zelo draga in ona ziher ne bo dala nič za stroške), ponoči kolovrati pa stanovanju in ni diskretna z glasnjostjo glasbe//filma itd, zadnjič mi je spila sok, v pomivalno korito je vrgla lase (tiste odpadle s krtače). To je za moje pojme PREVEČ! Aja, pa še psa mi futra s čemer ji pač paše, meni pa revica moja na sprehodu tak driska in bruha, da ni res.

Se opravičujem, če sem šla predaleč:)
Deika

Kraj: GR - Prtoro?

OdgovorNapisal/-a Haselnuss » Ponedeljek 03 september 2007 @ 10:00

Men je že nerodno, če mi nekje ponudijo kofe al pa kaj drugega.
Haselnuss

Kraj: Menges, Slovenija

OdgovorNapisal/-a sunshine » Ponedeljek 03 september 2007 @ 10:35

Odvisno od sproščenosti odnosov. Doma itak, pri prijateljici in nekaterih sorodnikih tudi, ker so 'počuti se kot doma' karakterji in to dejansko mislijo. Ne da bi bili nesramni, lepo postrežejo, dajo ti repete, če je pa gužva ali delajo kaj drugega, potem pa ti rečejo, da si najdi kar rabiš v hladilniku. Sicer sama na lastno iniciativo nikoli ne stikam naokoli, ampak prej zmeraj povem kaj bom naredila, zaradi vljudnosti do gostiteljev.
Drugače pa se držim bolj nazaj, mogoče vprašam za kakšen kozarec vode, če sem žejna. Se mi zdi, da včasih mogoče z vodo koga užalim, ker nočem sprejeti soka ali česarkoli drugega kar mi ponujajo namesto vode.
sunshine

OdgovorNapisal/-a zvezdica_ » Ponedeljek 03 september 2007 @ 16:18

Deika napisal/-a:Mamo trenutno v stanovanju eno tako težavico, ker k socimru prihaja občasno na obisk ena punca - precej nesimpatična. Evo, večkrat na dan za najmanj (ne pretiravam) 2 URI okupira kopalnico, porabi VSO toplo vodo (ki je na Primorskem zelo draga in ona ziher ne bo dala nič za stroške), ponoči kolovrati pa stanovanju in ni diskretna z glasnjostjo glasbe//filma itd, zadnjič mi je spila sok, v pomivalno korito je vrgla lase (tiste odpadle s krtače). To je za moje pojme PREVEČ! Aja, pa še psa mi futra s čemer ji pač paše, meni pa revica moja na sprehodu tak driska in bruha, da ni res.

mi smo imel v stanvanju podobno situacijo, tk de te čist razumem.. k cimri je prihajal dokaj pogost na obisk njen fant in je bil ful velik časa v kopalnici, pa ponavad lih npr. zjutraj, ko se je vsem mudil na fax al pa v službo pa tud njegovi lasje so bli povsod (je imel ful dolge), pa lih tk sta imela tv al pa muzko ful na glas.. tk de pol nam je pa s cimrami enkrat blo dost vsega skupej in smo jima pač mal rekle, de se nam ne zdi lih fajn, tk de je blo pol mal bolš.. pa tud za stroške smo rekle, de bi se nam zdelo fer, da bi tud on kej prispeval, ampak tisto ji pa ni blo najbolj po misl, ampak pol smo nekak že zbarantal de je blo ene tok uredu.. :)

tk de ti svetujem, de če se bo to še tk ponavlal pa vse, de se enkrat usedete pa mal pogovorite..
zvezdica_

OdgovorNapisal/-a Sleeping_Beauty » Torek 04 september 2007 @ 5:31

odvisno h komu pridem, in kako smo 'zmenjeni'

pri kaki kolegico bi si to upala oz mi dovoli da nardim, pri kaki teti stricu, ki se ne vidmo glih pogosto ne glih. pa pri starših od bivšga sm si tut upala.

drugač pa čisto od situacije odvisno.ker verjamem da men tut ne bi blo fajn če bi nekdo pršu k meni prvič na obisk in kar odprl hladilnik si mal vzel vn za jest pa pit. tko da ne delaj drugim kar nočeš da drugi delajo tebi. :D
Sleeping_Beauty

OdgovorNapisal/-a MicaMaca » Torek 04 september 2007 @ 13:09

doma pri starsih se upam spraznit hladilnik :smeh: drugace pa pri babici si sama vzamem kozarec in vodo al pa kak kos sadja, ceprov vedno ona ponudi... ne maram lih ljudem sarit po hladilniku al kej podobnega... ceprov pr enem bivsem sm pac to pocela, ker drgac bi bla lacna :smeh:
MicaMaca

OdgovorNapisal/-a RiLe » Torek 04 september 2007 @ 15:14

jaz sem že od malega vzgojen "lej veš kje maš hladilnik", "veš kje so kozarci".. "veš...." in tko je tudi danes nekako mi ostalo, glede na to da sem že starejši in ne hodim s starši na obiske kakim njunim kolegom ne morem rečt kako bi se obnašal, vrjetno bi rekel.. a mate kej soka.. odgovor bi bil ja v hladilniku.. ok in grem iskat :D
RiLe
Mali študent

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Torek 04 september 2007 @ 19:00

Hm jaz kjerkoli že sm, nikol ne grem kr v hladilnik iskat stvari sama od sebe..bi mi blo tud totalno mimo da nekdo k pride prvič k meni na obisk suvereno odkoraka do hladilnika. Tko da kej vzamem iz hladilnika je edino pr prjatlci k tud sama živi- pa še to povem da bom vzela al pa vprašam če lohk, pr babici tud ponavad čeprov tm bl kkšen sok pa to, ker itaq me s hrano napadejo že k stopim skoz vrata :smeh: , pa tud zdj k sm bla pr mami sm si pač vzela in to je to.

Recimo, ko pride k men nekdo k ga ne poznam dobr mu ne bom rekla, da nej si vzame sam...medtem k so pa to prjatli in prjatlce k so ene parkrat na mesec pr men, pa rečem sj veš kje so kozarci. Sploh k se nas nabere ene 5 pa so kozarci hitr prazni, sam ok sj ponavad je pijača na mizi. Hočm povedat, da če mi je nekdo blizu lohk pač vzame karkol in ni nobenga problema.
Recimo Rile pa sploh dobr pozna hladilnik, k mi je še kuhat mogu (pa še prnesu je vse iz trgovine) lansko poletje :D
IsKrIcA

OdgovorNapisal/-a charlli » Torek 04 september 2007 @ 21:01

Jaz pač vedno vprašam oz. povem z vprašanjem: a lahko samo kozarec vzamem, da si natočim vodo? Pa tud odvisno kje sem, večinoma v domovih prijateljev, kjer sem domač sem bolj sproščen, pa znam kdaj kak album s poličke vzet al pa če kaj novega opazim takoj vzamem in pregledam, če sem v hši, kjer sem malo manj domač to isto delam, sam res lepo vprašam če lahko. Če pa sem v hiši, kjer sploh nisem domač, potem samo gledam in se sprašujem, kaj je tisto. :oops:
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Četrtek 01 maj 2008 @ 23:01

To je po moje ful odvisno od vzgoje pa pač kako si navajen.

Enim ni nč takega, da so domači v hladilniku pri nekom ki ga skor ne poznajo...jaz pa tega res skor nikjer ne počnem, pa čeprav lahko bi.
IsKrIcA

OdgovorNapisal/-a sunshine » Četrtek 01 maj 2008 @ 23:49

Jaz, če imam že kozarec pred sabo ali kaj podobnega, si grem pač natočit vodo, če bi rada še. Enim je prav, drugim pač ne. Pa potem raje prosim za še kakšnega.
Briga mene, če še niso pomili od kosila.
sunshine

Vrni se na ČLOVEK

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost