Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Celibat

Mi o sebi in ljudeh okoli nas, kultura, umetnost, znanost, religija

Celibat

OdgovorNapisal/-a charlli » Torek 10 maj 2005 @ 1:21

Se vam zdi življenje v celibatu preveliko žrtvovanje in odrekanje? Se je kdo pripravljen odpovedati zemljskim užitkom ali se je kdo že? Kako je živeti v takem svetu? Je to za vas sploh predstavljivo? Se vam zdijo taki ljudje čudni ali pa cenite in spoštujete njihov trud?
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sreda 11 maj 2005 @ 10:04

Po moje je to zelo tezka odlocitev in po eni strani vsekakor spostujem tiste, ki so necemu (v tem primeru veri) tako predani, da se podajo v celibat.
Sam zdj smo s5 pr tem kaj sploh celibat je? Oz. kaj je krsitev celibata...a je krsitev ze to da sploh duhovnik pomisli na sex...al je krsitev celibata samozadovoljevanje...al kaj? Jaz se na zalost na verske zadeve prov nc ne spoznam...
IsKrIcA

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a 5ra » Torek 17 maj 2005 @ 0:04

Spoštujem tiste, ki se za celibat odločijo... osebno pa se mi zdi to ena velka neumnost...
5ra

OdgovorNapisal/-a frrrr » Torek 17 maj 2005 @ 22:00

men se tut zdi, da se za opravljanje duhovniškega poklica ne bi rabli odpovedat radostim življenja
frrrr

Kraj: ljubljjana

OdgovorNapisal/-a v|nnessa » Sreda 06 julij 2005 @ 13:34

Zivljenje v celibatu si predstavljam, ja! Le zakaj... :?

Sicer pa... Mucno... ah dejte no, sex je smisel lajfa :D

Samo ce se nekdo odloci posvetiti svoj lajf ustanovi, ki zapoveduje celibat, naj se tega potem tudi strogo drzi!!! Mi pa mars uzivat se za njih :D
v|nnessa

Kraj: Nekje na Balkanu...

OdgovorNapisal/-a Lady_Z » Sreda 06 julij 2005 @ 16:02

vsak pač pretehta pozitino in negativno, če zmagajo pozitivne plati duhovništva, v redu. Je pa to nenaraven način življenja, zato majo po moje to protestanti najbloj urejeno. Če pa tega ni... Jah se pa zna zgodit, da po letih frustracij pridejo na plan kakšni škandali...
Lady_Z

OdgovorNapisal/-a Agnes » Sreda 20 julij 2005 @ 14:25

A mislite, da se vsi duhovniki in redovnice držijo zapovedanega celibata?
Mejte se fino!
Agnes

OdgovorNapisal/-a bejba » Sreda 20 julij 2005 @ 16:11

Agnes napisal/-a:A mislite, da se vsi duhovniki in redovnice držijo zapovedanega celibata?
Mejte se fino!

Naj bi se, a ne? Ne vem, zakaj bi se potem takem zanj odločili 8)
bejba

Kraj: po srcu lublan?anka

OdgovorNapisal/-a charlli » Sreda 20 julij 2005 @ 19:55

Mislim, da škandali ki so zadnja leta pretresali Cerkev govorijo glih nasprotno. Če je bilo odkritih toliko spolnih nadlegovanj, koliko je pa pol šele ''prostovoljnih'' odnosov. Pa une mlade redovnice so mi zmeri tok sumljive... Ne vem no, neki je v njihovih očeh... :???:
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a frrrr » Sreda 20 julij 2005 @ 21:24

:lol: in potem so jezne na une, ki zadovoljujejo svoje potrebe na svečah, ker zanosijo z njihovo uporabo :lol:
frrrr

Kraj: ljubljjana

OdgovorNapisal/-a Legija » Ponedeljek 25 julij 2005 @ 20:41

Zadnč sm gledu en dokumentarc, kjer so govoril, da prvotno sploh ni blo mišlen, da morjo duhovniki živet v celibatu. Tko da ne vem ker papak se je to spomnu-js mislm, da nebi blo nč narobe, če bi se duhovniki lahko poročal in mel družine, kr bi s tem mal razbremenil ministrantske dečke :D
Legija

OdgovorNapisal/-a bloodyeye » Nedelja 31 julij 2005 @ 23:37

Celibat je leglo cerkvene pedofilije! Nej gre ta cirku nekam...ma kr zmrazi me kok soli folku pamet glede spolnosti!!!
bloodyeye

OdgovorNapisal/-a nana » Petek 27 januar 2006 @ 17:11

Jst osebno ne bi mogla zivet v celibatu ker se ne bi odrekla mesenim užitkom. Mi je pa skrajno bolano da se to zahteva, ker smo vsi samo ljudje!
nana

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sreda 15 november 2006 @ 13:49

Kmalu odprava celibata?

Papež Benedik XVI. je sklical sestanek s svojimi svetovalci, na katerem se bodo dotaknili teme celibata duhovnikov.
Papež Benedikt XVI. se je za sklic sestanka, ki naj bi bil predvidoma v četrtek, odločil po uporu afriškega nadškofa, ki se zavzema za to, da bi se smeli tudi rimskokatoliški duhovniki poročati.
Kot so sporočili vatikanski predstavniki, sestanek še ne pomeni odprave trenutnega stanja, po katerem duhovnikom ni dovoljena poroka. Kot so zapisali, bodo papež in vodilni v Vatikanu samo preučili zahteve po odpravi predpisa celibata za duhovnike in se lotili pogovorov o tej temi.
Glavni razlog za sestanek je povečevanje krize v Cerkvi, potem ko je nadškof Emmanuel Milingo septembra v duhovniški stan posvetil štiri poročene moške. Milingo, ki je tudi sam poročen, zavrača izobčenje iz katoliške cerkve, ki mu prepoveduje prejetje obhajila ali opravljati mašo. Prav tako namerava še naprej v duhovnike posvečati poročene moške.Rimskokatoliška cerkev vztrajno zavrača poroko duhovnikov, kljub temu da so nekateri poznavalci prepričani, da bi se za duhovniški stan odločilo veliko več moških po celem svetu, če bi se smeli poročati. Katoliški duhovniki so se smeli poročati v prvem tisočletju obstoja krščanstva, na koncilu leta 1139 pa so bile poroke duhovnikov prepovedane.

vir: 24ur.com
IsKrIcA

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a slanina » Sreda 15 november 2006 @ 15:08

Zelo dobro poznam to, ja ... le zakaj :? :(
Se pa sčasoma navadiš. Ali se ti pa zmeša, samo ti dve možnosti sta.

Cerkveni celibat pa - no comment. Ni čudno, da je toliko pedofilije potem.
slanina

Kraj: odvisno kje se nahajam

Naslednja

Vrni se na ČLOVEK

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov