Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Evrovizija

Besedila pesmi in glasbene debate

OdgovorNapisal/-a MicaMaca » Nedelja 13 maj 2007 @ 11:42

smo "zmagal" ja... matr ma evropa slab glasbeni okus... un freak show od ukrajincev kr na drugem mestu, k d bi pel tralala hopsasa... luzerji :smeh:

men je bla dalec najboljsa madzarska, ker ma bejba dejansko glas. o nasi pa ne bi... je mela frizuro k d bi ji jo moj pujs delal... mi je pa d best za srbe... sam tle itak ni nc postenja pa vsecnosti, k se je prov vidl kdo je dal sosedom pike... brezveze :wink:
MicaMaca

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ABBA » Nedelja 13 maj 2007 @ 12:12

Legija napisal/-a:Men je sicer kul, da je Srbija zmagala, si je pa Marija za moje pojme privoščila en neokusni intermezzo, ko je od Bosne dobila 12 točk, ona pa 3 prste v zrak in začne vpit Srbbija, Srbija! :roll:

Mene je tut to mal zmotil ja. Sam Srbija je ime njene države, tko da nekak razumem zakaj je vpila Srbija, Srbija... za tri prste pa... nevem, majo grenek priokus.
ABBA

OdgovorNapisal/-a ferdo » Nedelja 13 maj 2007 @ 16:24

ok. zdej mi pa povejte kakšna je žalitev za bosno če vpije srbija pa kaže tri prste.
Se prav k se slovenci derete kdor ne skače ni slovenc pa slovenija, žalte vse po vrst.
lepo vas prosm
ferdo

OdgovorNapisal/-a RiLe » Nedelja 13 maj 2007 @ 16:51

Pesem mi ni bla všeč, mi je pa ok da bo naslednje leto v Beogradu evrosong, mogoče si ga bom ogledal. Moram rečt da sem slišal samo slovensko in srbsko pesem in obe mi nista ok tako da morajo biti ostale res katastrofa. Točke si delijo že vrsto let tako kot zdaj, Vsi vemo od koga in koliko dobi Turčijo vsako leto vsako leto vsako leto.. in tako je tudi s finsko, dansko, švedsko.. kot za belorusijo, rusijo, poljsko...

Sem pa tudi opazil "v smešnem smislu", da bolj ko si v preteklosti tolkel svoje sosede, več pik dobivaš od njih.. se pravi da slovenci še niso dovolj tepli svojih bratskih hrvatov, so nam dali premalo pik, avstrijce in madžare bi lahko tudi kaj po nagi riti nažgali :)
RiLe
Mali študent

OdgovorNapisal/-a Firbec » Nedelja 13 maj 2007 @ 17:20

Firbec
Neukročeni 1

OdgovorNapisal/-a charlli » Nedelja 13 maj 2007 @ 17:31

ferdo napisal/-a:ok. zdej mi pa povejte kakšna je žalitev za bosno če vpije srbija pa kaže tri prste.

Gre za žalitev, ker vemo v kakšni konotaciji so se ''tri prsta'' uporabljala in se uporabljajo. Konec koncev ta pozdrav je žaljiv tudi za same Srbe pravoslavce. Mislim pa da, na takih prireditvah ne bi smelo biti prostora za kakršnakoli politična ''sporočila''. Marija je pa izredna vokalistka in tega ne potrebuje.
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a ABBA » Nedelja 13 maj 2007 @ 18:19

ferdo

ABBA napisal/-a:Sam Srbija je ime njene države, tko da nekak razumem zakaj je vpila Srbija, Srbija... za tri prste pa... nevem, majo grenek priokus.

Sem rekla, da razumem zakaj je vpila ime svoje države, ne razumem pa "treh prstov". Charlli je tudi lepo razložil - gre za nek, kot sem že rekla, grenek priokus teh znakov/simbolov. Tako kot je recimo dvignjena stegnjena roka (v puščico) neodobravana (ker je tako Hitler pozdravljal in se ga je tako pozdravljalo).
ABBA

OdgovorNapisal/-a charlli » Torek 15 maj 2007 @ 1:52

Kaj mislite je po vašem recept, da pesem zmaga na tem festivalu? Gotarjevi z odlično koreografijo in izvedbo ni uspelo med prvih 10, pošiljal smo že transvestite, energične komade, odlične vokaliste, neznance pa nekako ne ratuje? Konec koncev, Marijo je včeraj v Beogradu (ki je že začel s pripravami na Eurosong 2008) pričakalo 70.000 oboževalvce, Lorde lansko leto več kot 100.000 kar pomeni, da festival (oz. očitno samo zmaga na njem) le ni tako nepomemben.
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a Firbec » Torek 15 maj 2007 @ 2:23

Preprosto nismo dovolj opazni v svetu, prav tako pa tudi nepomembni. Od lobiranja z nami večina držav ne bi imela koristi, zato se jim pač ne splača in izvisimo.
Firbec
Neukročeni 1

OdgovorNapisal/-a cbelca » Torek 15 maj 2007 @ 15:26

Se mi zdi da nimamo volilne mase. Ker nas enostavno ne poznajo.
cbelca

Kraj: podpohorski travniki

OdgovorNapisal/-a TorcidaST » Torek 15 maj 2007 @ 16:25

Mah ne vem o kakšnem lobiranju govorite, sej ne glasujejo več predstavniki držav ampak gledalci. Tko da zdej je problem v temu, da našega jezika večina gledalcev ne razume (od tistih ki ga kolikor toliko dobimo ponavadi veliko točk), tko da bi moral bit neki posebnega če bi želel bit opazni. Sestre so mele dober načrt, ampak kaj ko so bile na nek način kopija Dane International + imele nesrečo, da jih je takrat povozilo to lobiranje, saj so takrat še glasovali predstavniki držav.

Drug problem je v tem, da po Evropi ni veliko slovenskih priseljencev, ki bi predstavljali neko množico ljudi. Turki od Nemcev redno dobivajo pike, samo njih je tam več kot Slovencev v Sloveniji...
TorcidaST

OdgovorNapisal/-a charlli » Torek 15 maj 2007 @ 16:44

Nekaj dni po zmagi Srbije na Evroviziji so se iz nekaterih (na Evrosongu slabo uvrščenih) držav pojavile ostre pripombe na sedanji sistem glasovanja. Najprej je Malta pozvala k zavračanju telefonskih glasov v določenih državah na Evroviziji, dokler jih ne bo mogoče nadzirati bolj natančno.

Kritike so se pojavile tudi v Nemčiji, kjer so se pri tabloidu Bild spraševali, zakaj zahodnoevropske države vlagajo toliko (največ) denarja v tekmovanje, na katerem nimajo očitno nobenih možnosti za zmago. Edina nemška zmagovalka Evrosonga doslej, pevka Nicole, je za Bild povedala: "Očitno je, da vzhodnoevropske države vsako leto igrajo umazano igro točkovanja. Nemčija bi se morala umakniti iz tekmovanja."

Sir Terry Wogan, ki za BBC tekmovanje vsako leto komentira, je izjavil, da ga zares jezijo te "politične mahinacije" pri glasovanju: "Škoda je, da niso več pomembne pesmi," je dodal in rekel: "Vsekakor obstajata baltski blok in balkanski blok, ki se jima je v zadnjih letih pridružil še ruski blok. To sem povedal že tolikokrat, da je postalo pravi kliše. Zmagali smo v hladni vojni, a izgubili na Evroviziji."

Nato pa se je oglasil še britanski poslanec tamkajšnje liberalne stranke Richard Younger-Ross, ki sta ga podprla še dva strankarska kolega: menijo, da bi morali sistem glasovanja na Evroviziji spremeniti, ker je "škodljiv za odnose med narodi Evrope", saj države glasujejo za svoje sosede, ne pa za najboljše pesmi. Po njihovem mnenju bi morala hiša BBC vztrajati, da se spremeni sistem glasovanja, ali pa se umakniti iz celotnega tekmovanja. Britanci so se, kot je znano, uvrstili na predzadnje mesto, glasove so dobili le od Irske in Malte.

Younger-Ross je dodal, da je sedanji sistem "smešen", saj naj bi glasovanje temeljilo "predvsem na ozkih nacionalističnih načelih". Derek Gatherer, strokovnjak za Evrovizijsko glasovanje, pa meni, da je to malce huda opazka, a se strinja, da nekatere države oblikujejo "geografske regije", ki pa naj ne bi znatno vplivale na to, kdo je postal zmagovalec.
Vir: RTVSLO
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a cbelca » Torek 15 maj 2007 @ 19:04

- ne vem ce je toliko pomembna sosedskost, kolikor pa to, da gre najverjetneje za razumevanje jezika, ki ga tekmovalec poje. O nekih globokih razumevanjih teh songov tako ali tako ne moramo govoriti. Ce nekdo poje v jeziku katerega ne razumes, se pac ne mores lih dobr opredelit, razn na to ali komad gre dobro ali slabo skozi uhe. In zaradi tega se potem oblikujejo t.i. bloki :smeh: res smesno amapk pomoje je to bolj verjetna razlaga kot to da se imajo radi in sovrazijo zahodnjake. :smeh: sicer pa a niso ponavadi sosedi skregani
- mogoce bi mogli pa na evroviziji skenslat glasovanje....samo kako potem izbrati naslednjo drzavo gostiteljico???? :?: :smeh:
cbelca

Kraj: podpohorski travniki

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sreda 16 maj 2007 @ 13:02

'Osel' pomagal do zmage

Menedžerju Marije Šerifović manjkajo samo ušesa, da bi bil osel, je dejal prvi mož srbske televizije.

Čeprav so slavili zmago, v srbskem evrovizijskem taboru odnosi še zdaleč niso bili popolni. Trenutno največja srbska zvezda, 22-letna Marija Šerifović, je namreč novinarjem priznala, da ji je šel generalni direktor srbske javne televizije Aleksandar Tijanić na živce. "Samo jaz vem, koliko živcev mi je požrl. Zelo me je prizadel in najino sodelovanje se tu konča,“ je dejala. "Sem človek, ki ne odpušča in vse vrača, a trenutno nimam časa za to,“ je dejala.
Zakaj vse to? Tijanić se ji je zameril, ker njenemu menedžerju Saši Mirkoviću ni zagotovil novinarske akreditacije. Tako je ta na Finskem ni mogel ves čas spremljati. "V Helsinke sem odšel na svoje in Marijine stroške, na račun države pa je tja potovalo 27 ljudi, za katere res ne vem, kaj so tam počeli,“ je bil oster Mirković. In dodal, da gre le Črnogorcem zahvala, da je lahko vstopil na prizorišče dogajanja. Priskrbeli so mu namreč akreditacijo, ki mu je Srbi niso. Omenil je še, da je "zaradi njegove samovolje Marija edina na Evrovizijo odšla brez spota, saj je odpovedal snemanje“.

Tijanić mu ni ostal dolžan, medtem ko se je kritikam na račun pevke ognil. Njenemu menedžerju manjkajo samo ušesa, da bi bil osel, je dejal. Tu pa se žaljive primerjave niso končale. "V veselje in ponos Beograda in Srbije bomo organizirali Eurosong 2008. Pri tem imam eno samo željo, da ne bi nikoli več videl in slišal menedžerja, ki spominja na medveda na majhnem kolesu v ruskem cirkusu,“ je komentiral njun spor. Pri tem pa je Srbom še izdal, da jih je projekt Evrovizija doslej stal že 300 tisoč evrov.
Sicer pa se je zmagovalka Evrovizije že odpravila na enotedensko turnejo, v okviru katere bo obiskala Dansko, Švedsko, Španijo, Grčijo, Nemčijo in Nizozemsko. Takoj zatem pa jo željno pričakujejo v njenem rodnem Kragujevcu.
vir: 24ur.com
IsKrIcA

OdgovorNapisal/-a charlli » Sreda 16 maj 2007 @ 14:03

Marija je imela še pred Evrosongom velike težave (mediji so jo poimenovali debela lezbača), skupina izvajalcev je na sodišču predala tožbo proti organizatorjem Beovizije (srbska EMA), ker naj bi sumili na malverzacije s SMS glasovi, potem je Tijanić v sporu z Marijo najprej onemogočil spot in na koncu tudi koreografijo (o tem sem že govoril). Sem mislu, da bojo zamere po zmagi pozabljene. :D ''Vosu'' :smeh:
charlli
chUnaDesign

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na GLASBA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov