Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Slovenska glasba

Besedila pesmi in glasbene debate

Slovenska glasba

OdgovorNapisal/-a charlli » Torek 10 maj 2005 @ 12:18

Kaj si mislite o slovenski glasbi? Kdo so carji in kdo totalne zgube na naši estradi? Kdo od slovenskih izvajalcev je legenda slovenske glasbe in katere pesmi so po vašem mnenju najboljši slovenski komadi? Komentirajte slovenske pevce, pevke, skupine, boy-bende, girl-bende, kantautorje, raznorazne komercialne produkte in trenutno poplavo novonastalih zvezdic.
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a charlli » Četrtek 19 maj 2005 @ 21:39

Očitno Slak tud spremlja naš forum 8)! Kaj je po vašem mnenju razlog, da je slovenska glasba slabo zastopljena v slovenskih medijih in ne uspeva na tuje trge. In tiste, ki upsejo dobesedno še zmeri jebejo v glavo (Atomik Harmonik, Magnifico...) Je slovenska glasba premalo cenjena glede na kvaliteto in a so res odgovorni sami mediji?
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a RiLe » Četrtek 19 maj 2005 @ 21:55

COOL : Atomik harmonik, Jan Plestenjak, Kingston, Kreslin, Predin, Magnifico, Natalija Verboten, Tabu, Johnny bravo, Viktory, Anika Horvat, Regina, Express, Sasa Landero, Nude, Alya, Alpski kvintet, Frajkinclari,
Lojze Slak, Henček in njegovi fantje, Avseniki (na golici, najbolj popularna), Majda Arh, BePop (2 komada sta mi vredu), Siddartha

NISO COOL: Omar Naber, Rebeka Dremelj, Nusa Derenda, Jadranka juras, Fredy Miller (kok ma pa on obupne pesmi), yo-zo, BBT, Game Over,

slovenija ma vredu izvajalce, sam jih ne spoštujemo dovolj kot si zaslužijo..
Za 1x je sam Siddartha nardila en ornk odziv čeprav bi si kakšen Magnifico, Atomik Harmonik tut zaslužla ki naredila zalo dober žur.. ampak ok.. tkole mamo
RiLe
Mali študent

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bejba » Petek 20 maj 2005 @ 12:20

Jst sm pa včer gledala Trenja in sm se zraven tolk nasmejala.
Z nekaterimi izjavami sem se celo strinjala, sploh sem bila presenečena nad Rebekinimi, saj so bile kakšne kar zanimive.

Drugač pa podpiram slovensko muzko. Če ne druzga si vsakič ko pride ven nov CD od Anje Rupel, nabavim in ga poslušam, dokler se ga ne naveličam.

Nič nimam proti girl/boy-bendom, sploh pa so mi kakšni njihovi komadi čist spevni in jih tut nabijam v avtu, brez kakršnegakoli sramu :wink:

Res pa je, da smo slovenci ČUDNI in pluvamo po svojih glasbenikih :!: Pa naj nihče ne zanika, ker je to čist res :!:
bejba

Kraj: po srcu lublan?anka

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Petek 20 maj 2005 @ 13:08

Jaz sem tud gledala Trenja in je Rebeka presentla v +.
Drgac pa res vse izvajalce mecemo v isti kos..ne mormno primerjat zborovseka petja s heavy metalom lepo prosm..pa glih to se dogaja.
Recimo kok je slovenskih zborov ki potujejo po svetu in so v samem vrhu pri tistem kar delajo..pa tud iz drugih zvrsti se najdejo..nasi kritiki in mediji pa se koncentrirajo na ta uvozen, umeten pop...nmimam nic proti ampak to se zdalec ni sve kar obstaja :!:
IsKrIcA

OdgovorNapisal/-a Cank » Petek 20 maj 2005 @ 14:24

Rebeka si je sicer zabila lep avtogol s primerjavami z Britney Spears (lahko bi bla bl konkretna in enostavno djala, da nima(mo) za burek kar se kvalitete produkcije in marketinga tiče pa mirna Bosna). Slak je bil itak smeha polna skleda (glavno da gre za Cecino muŽičku karieru :lol: tle sm dokončno s stola ruknu).
Cank

OdgovorNapisal/-a Legija » Sobota 21 maj 2005 @ 20:32

Hm u bistvu mi je od slovenske glasbe kul bl mal stvari-recimo Kosta,Trkaj,kkšn komad od Kocke,2 al 3 komade od Siddharte... Za naštevat vse kar mi ni kul bi pa porabu preveč prostora :wink:
Legija

OdgovorNapisal/-a frrrr » Nedelja 22 maj 2005 @ 13:15

bolj kot sm stara, več slovenske muske prebavljam... al pa se je naša scena mal popravla :wink:

IN: tabu, nuša derenda, klemen klemen, murat&jose, siddharta, sebastijan in game over (ker s preživeli :P), bepop, magnifico, avseniki, omar naber, vlado kreslin, jan plestenjak, saška lendero, zoran predin, tinkara kovač, lara baruca, alya,... pa verjetno sem jih še en kup pozabla naštet

OUT: atomik harmonik, natalija verboten, freddy, rock´n´band, una z nanana k je šla na eurosong, tomaž domicelj, adi smolar, marjan smode, pero lovšin, miran rudan, vili resnik
frrrr

Kraj: ljubljjana

OdgovorNapisal/-a callista » Torek 24 maj 2005 @ 16:05

Dobri so: Siddharta, Big Foot Mama, Kingston, Čuki, Atomik Harmonik, Nuša Derenda, Oto Pestner, Magnifico, Tinkara Kovač, Avseniki, Omar Naber, Tabu, Vlado Kreslin, Zoran Predin, Nude, Anja Rupel, Šank Rock, in verjetno sem še koga izpustila.
Razlogi so pa različni: imajo kakovostno glasbo, odlični vokal, dolgo že na sceni, v tujini so uspeli.

Zdi se mi pa, da bi Slovenci moral začet malo bolj spoštovat svojo glasbo. Zdi se mi res bebavo, da npr. ljudstvo izbere na Emi predstavnika na Eurosongu, a potlej ko je izbran, ga pa vsi blatijo. Mislm, kje je tu logika. :roll:
callista

OdgovorNapisal/-a Firbec » Sobota 28 oktober 2006 @ 1:54

Legende: Vili Resnik in Pop Design, Miran Rudan, Californija, Big Foot Mama in Magnifico so moji NAJ NAJ, sicer pa se strinjam s predhodno objavo.

p.s.: Vili je skoraj moj sosed. c",)
Firbec
Neukročeni 1

OdgovorNapisal/-a Haselnuss » Sreda 24 januar 2007 @ 12:47

Haselnuss

Kraj: Menges, Slovenija

OdgovorNapisal/-a TeaBag » Sreda 24 januar 2007 @ 14:44

Saj je Saša Lendero priznala, oz. je jasno, da je "ukradla" komad... To očitno postaja praksa tudi v Sloveniji, potem ko se je razširila po Srbiji in Bosni. Tam samo kradejo še grške, turške in podobne komade... kar ni nič čudnega.

Dobri (OBJEKTIVNO GLEDANO) v Sloveniji: Magnifico, Da Phenomena, Siddharta, N'toko, Moweknowledgement, Klemen Klemen, Anja Rupel, Nuša Derenda (she's got skills :) ) in ostale pevke podobnega kalibra, ki imajo glas za petje in so koncertirale v CD-ju ali kaj podobnega... Recimo Tinkara Kovač še (odlična muzičarka!!!), Big Foot Mama (LEGENDE), Vlado Kreslin, Zoran Predin, Pankrti (same legende)... in tako naprej, še kakšni stari komadi, skupine... Čuki so konstantno bli dobri v tem kar delajo, Kingstoni so laid back, našli so svojo ciljno skupino in zdej bodo študentom pa srednješolcem prodajal svojo muzko...

SLABI: Vse te novonastale skupine z izjemo Da Phenomena, torej pičiči kot so Game Over, Kocka (nimajo pojma o rapu), BePop, uni kekci s Tarčo, BBT, pa potem te pevke brez talenta a la Rebeka in podobne kokoši... Pa milijon jih je, definitivno jih je več slabih kot dobrih. Uh, pa DEBILANE kot so Atomik Harmonik in Turbo Angels!!!!!

Pozabu sm itak še ogromno ljudi k so delal in delajo dobro muzko, vseh itak ne bi znau naštet, ker nism tok široko muzičko razgledan.

Ampak dejstvo je, da SLO muzka sux, nimamo svojih Cec, Gibonnijev, Grašotov, Danijel, Severine... Imamo pa Laibache in Siddharto!
TeaBag

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sreda 24 januar 2007 @ 15:02

Hm ok noben od mladih nekak ne poslusa recimo Elde Viler, ki pa je zame vseen carica. Glih prej sm poslusala en njen komad...ima ornk besedilo, koncertno spremljavo z orkestrom itd.
Je pa res da ona nekak spada v prejsno generacijo oz. da je veliko ljudi sploh ne pozna.
IsKrIcA

OdgovorNapisal/-a TeaBag » Sreda 24 januar 2007 @ 15:45

No o teh Eldah Viler, Majdah Sepe in tako dalje govorim... Imeli smo veliko dobrih glasbenikov v preteklosti... Režim takrat ni spuščal sranja na sceno :smeh:
TeaBag

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sreda 24 januar 2007 @ 16:00

Jaz bi od teh, ki so bolj novi in sedaj na sceni omenila se dve skupini, ena je Terra Folk (prejel so tud nagrado BBC-ja) ampak pr nas jih skor noben ne pozna...pa Melodrom.
IsKrIcA

Naslednja

Vrni se na GLASBA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov