Prijava je bila neuspešna.

Še niste registrirani?

Če še niste opravili registracije, lahko to storite tukaj.

Pozabljeno geslo?

V kolikor ste izgubili svoje geslo, ga lahko pridobite tukaj.

Registracija je potrjena.

Uspešno ste potrdili vašo registracijo.

Sedaj se lahko preko obrazca na vrhu naše spletne strani prijavite z vašim uporabniškim imenom in geslom.

Rasizem in prikriti rasizem

Svetovni konflikti, globalni problemi

Najvec rasizma je v:

ZDA
5
56%
Razviti zahodni Evropi
2
22%
Postkomunisticnih drzavah
1
11%
Rasizma ni
1
11%

Skupaj glasov : 9

Rasizem in prikriti rasizem

OdgovorNapisal/-a Haselnuss » Torek 31 januar 2006 @ 16:04

Velikokrat dobim obcutek, da smo Slovenci neizmerno zaprti, za vse kar ne prihaja iz zahodnega sveta od ljudi do obicajev in novih kultur. Kar je Zahod in je "belo" je dobro, kar je juzno, je slabo. Ne da bi se zdaj nekaj veliko "bunili" zaradi tega, ampak enostavno smo tiho. Kljub vsemu temu pa mislim da ima vecina Slovencev kaksnega prijatelja, ce ne vsaj dobrega znanca, ki prihaja iz nam nezazeljenih drzav.
Temo odpiram zato, ker sem dejansko opazil, da v drzavici, kjer se trenutno nahajam (Portugalska) zivi veliko crncev. Portugalska naj bi bila drzava, ki ima zelo nizek nivo rasizma. Je pa veliko prikritega rasizma. Opazil sem, da se crnci tu druzijo izkljucno samo med seboj, belci samo med seboj, Kitajci pa tudi. Nisem se videl tukaj nobenega "mesanega" para. Tudi iz pogovorov z razlicnimi ljudmi - belci - sem dobil obcutek, da ne marajo tujcev in se zato ne druzijo z njimi. Ni javnega "zajebavanja" crncev ali rasisticnih napadov, vidi pa se odnos do njih.

Po mojih izkusnjah, so ljudje, ki so ziveli za zelezno zaveso, najbolj odprti in prijateljski ljudje na svetu. Portugalci so v primerjavi z nami izjemno zaprt narod.

Ali ste vi ze kdaj kje opazili tak odnos do nedomacinov? Kako bi lahko odpravili tak ali drugacen rasizem?
Haselnuss

Kraj: Menges, Slovenija

OdgovorNapisal/-a charlli » Torek 31 januar 2006 @ 16:19

Ja najbolj butasti in žalibože tudi pogosti izgovori so v stilu, da nas bodo ''tujci'' posilili s svojo kulturo in našo povsem uničili. Praktično je pa od nas odvinso ali bo naša kultura preživela. Če se v nedeljo raje odpravimo v McDonalds kot pa na govedino in namesto dokumentarca o fotografiji na slovenskem (ki je mimogrede ena boljših oddaj, ki sem jih gledal v zadnjem času) raje gledamo nadaljevanje filma American Pie se je nekaj očitno zalomilo v našem spoštovanju do slovenske tradicije in kulture. Je pa tko, da nestrpnost ne vlada samo do tujcev, temveč tudi do naše nerazčiščene polpretekle zgodovine. Angleži, ki poleti pridejo hrulit po Ljubljani so nam simpatični, skupnost, ki se bori za postavitev verskega objekta pri nas, pa najbolj nezaželjen sosed.
charlli
chUnaDesign

OdgovorNapisal/-a Colt » Sreda 01 februar 2006 @ 0:15

charlli napisal/-a:Ja najbolj butasti in žalibože tudi pogosti izgovori so v stilu, da nas bodo ''tujci'' posilili s svojo kulturo in našo povsem uničili. Praktično je pa od nas odvinso ali bo naša kultura preživela. Če se v nedeljo raje odpravimo v McDonalds kot pa na govedino in namesto dokumentarca o fotografiji na slovenskem (ki je mimogrede ena boljših oddaj, ki sem jih gledal v zadnjem času) raje gledamo nadaljevanje filma American Pie se je nekaj očitno zalomilo v našem spoštovanju do slovenske tradicije in kulture. Je pa tko, da nestrpnost ne vlada samo do tujcev, temveč tudi do naše nerazčiščene polpretekle zgodovine. Angleži, ki poleti pridejo hrulit po Ljubljani so nam simpatični, skupnost, ki se bori za postavitev verskega objekta pri nas, pa najbolj nezaželjen sosed.

Tole si fantastično napisal. Naj samo še dodam da smo zaradi teh smernic še najbolj nestrpni do samih sebe in svojih nazorov. Tole s polpreteklo zgodovino pa je sploh en velik šmorn....saj 60 let enoumja in pranja možganov dela svoje.
Colt

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sreda 01 februar 2006 @ 8:54

Je kdo zasledil v medijih novo gonjo Haiderja proti koroškim Slovencem? O postavitvi večjezičnih tabel na avstrijskem Koroškem naj bi na referendumu odločala večina..seveda avstrijska..le kakšn bo izid :roll: :evil:

Kar se pa tile pranja možganov se je dogajalo skozi vso zgodovino in kljub temu so obstajali ljudje, ki so mislila s svojo glavo in si niso pustili oprat možganov.Tako je po mojem mnenju tudi pri nas in tudi v sedanjem času.Nažalost pa ima človek včasih občutek da jih je vedno manj.
IsKrIcA

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Vagabond » Sreda 01 februar 2006 @ 9:35

IsKrIcA, lepo povedano o pranju mozganov.

Colt, toliko o nasedanju medijem in preslabemu poznavanju zgodovine, ki je povezana z nami, o cemer je bilo govora v drugih temah. Jaz moram priznat, da sem bil v casih "enoumja" se premlad, da bi se s tem resno ukvarjal, a vem, da moji starsi in stari starsi niso niti razmisljali enako niti se strinjali z vsemi ostalimi ali "kot naj bi veleval planski koncept". Prenekateri pa so bili zaradi svoje strokovnosti spostovani, ceprav se v mnogih pogledih niso strinjali s takratno ureditvijo. Lahko, da je posameznik imel kaksne tezave in sistem je vsekakor imel mnogo napak, a opisovati ga kot enoumje in pranje mozganov, se posebej relativno na danasnje case, je dokaz nerazgledanosti in zaplankanosti.
Vagabond

Kraj: Wien (Dunaj), .at

OdgovorNapisal/-a Colt » Sreda 01 februar 2006 @ 9:58

Vagabond napisal/-a:Colt, Lahko, da je posameznik imel kaksne tezave in sistem je vsekakor imel mnogo napak, a opisovati ga kot enoumje in pranje mozganov, se posebej relativno na danasnje case, je dokaz nerazgledanosti in zaplankanosti.

Tukaj si me označil za nerazgledanega in zaplankanega...ker sem odkrito napisal kar si mislim o prejšnjem sistemu? Hitre in orenk obsodbe, ni kaj...

No, ker se približujem tretjemu križu, lahko rečem da je ena izmed stvari ki me zanimajo tudi raziskovanje polpretekle zgodovine. Sicer ne na strokovnem nivoju, bolj ljubitelske narave...s pomočjo publikacij (cca 20 avtorjev iz ene in druge strani) , starejših ljudi, določenih pričevanj, pisnih dokumentov (tudi takih z oznako ''strogo zaupno''), neobjavljenih dokumentarcev in v sodelovanju z nekaterimi tujimi strokovnjaki. Zakaj?

Zato ker me je zanimal ustroj sistema ki je slovenijo spremenil v množično grobišče in kjer se je po drugi strani dalo živeti fino. In to vse od začetka 1941 (oz še malce prej) pa do razpada 19991, ko so sovražni Orli J-4 raketirali našo repubiko.

Sedaj pa mi prosim še enkrat argumentiraj, na podlagi česa sem zate ''nerazgledan in zaplankan''?
Colt

OdgovorNapisal/-a Colt » Sreda 01 februar 2006 @ 10:08

Vagabond napisal/-a:, a opisovati ga kot enoumje in pranje mozganov, se posebej relativno na danasnje case, je dokaz nerazgledanosti in zaplankanosti.

Samo nekaj pojmov ob katerih je ljudem zmrzovala kri: Ozna, Udba, Maček, Zdenka Kidrič, goli otok, kominterna, lokalni politkomisarji, ''protidržavna drža'' itd itd.... enoumje na kvadrat, represija na vseh družbenih in življenskih aspektih, svoboda samo na papirju in vrhunski državni aparat ki je nadziral vse najmanjše detajle pri ''sumljivih'' ljudeh!

G

ps. Vprašaj se kdo je resnično nerazgledan in zaplankan. Nekdo ki pogleda levo in desno ali nekdo ki ne priznava sogovornikovega mnenja oz pravice do le tega, sploh če je argumentirana na primeren način?
Colt

OdgovorNapisal/-a Vagabond » Sreda 01 februar 2006 @ 10:16

Mislim, da sem razlozil. V tvojih sporocilih se pogosto pojavljajo pikri komentarji na prejsnji sistem, ceprav ga (glede na tvoja leta), sam nisi pretirano uzil. Stavek
Colt napisal/-a:Tole s polpreteklo zgodovino pa je sploh en velik šmorn....saj 60 let enoumja in pranja možganov dela svoje.

bi le stezka uvrstil med tvoje mnenje o prejsnjem sistemu. Morda si se samo nerodno izrazil, a tole meni izpade zelo aksiomatsko (kot tudi ostali komentarji na temo, katerih se mi ne da sedaj iskati). V zadnjem sporocilu pravis, da se je dalo fino ziveti v sistemu. Kako naj bi bilo to mogoce, ce je vladalo enoumje in pranje mozganov? In ker sam poznam ogromno ljudi, ki so prejsnji sistem doziveli precej bolj kot midva in se s temi postavkami enoumja nikakor ne strinjajo. Pa so to inteligentni in razgledani ljudje, nenazadnje jih je kar nekaj svetovljanov. Torej mi tvoje trditve izpadejo, kot da so podprte s trenutno medijsko interpretacijo obdobja socializma. Ko bodo tvoji razlogi za taksne komentarje na prejsnji sistem bolj argumentirani, bom lahko tudi umaknil tisto o nerazgledanosti.

Zase pa vem, da kolikor sem videl sveta in kolikor sem obcutil tako Slovenijo pred in po osamosvojitvi in ostale drzave, kjer sem zivel, bi tezko postavil katerokoli izmed teh dezel in obdobij kot bolj ali manj represivno kar se tice enoumja in pranja mozganov. Vedno in povsod.
Vagabond

OdgovorNapisal/-a Colt » Sreda 01 februar 2006 @ 11:10

Seveda se je dalo fino živeti...samo za tako fino in lagodno življenje si moral v 99% pluti s tokom in kimati v pravo smer. V mojem rodu so imeli posamezniki velike težave katerih razsežnosti si jaz danes niti ne znam predstavljati, samo zato ker ni bil noben nikoli v partiji. Ampak ne govorim o malih težavah temveč o nadziranju, zasledovanju, šikaniranju na praktično vseh področjih. Torej gre za popolnoma konkretne primere o katerih pa realno pogledano lahko pišem samo subjektivno. (kar je normalno, končno gre za moje prednike in neposredno sorodstvo)

Konkretne primere se mi ne zdi smiselno naštevat, lahko pa rečem da osebno poznam vsaj nekaj deset kredibilnih ljudi ki so mi po spominu in z pisnim/filmskim gradivom ter preko svojih iskušenj pokazali precej materiala da sem si ustvaril svoje mnenje.

In moje popolnoma osebne iskušnje? V OŠ sem bil deležen redne ''posebne'' obravnave iz strani treh fanatičnih partijskih ''tovarišic''. Zakaj? Zato ker sem hodil k verouku. Odlična predispozicija za maltretirat mulca, kajne?

Če potegnem črto...bili so plusi in minusi. Le da se je zelo dolgo govorilo samo o plusih, saj je bil realsocializem pač raj na zemlji, mar ne? Ampak vsaka umetna stvar se enkrat zruši.

Grega

ps. opazil sem da si izraze ki sem jih posebej izpostavil gladko ignoriral...
Colt

OdgovorNapisal/-a Vagabond » Sreda 01 februar 2006 @ 12:21

Kaksni izrazi naj bi to bili? Mogoce sem slabo videl, kaj tocno si izpostavljal.

Tako kot si ti imel slabe izkusnje, sem jaz imel dobre. Moja stara starsa sta redno hodila k masi in tja posiljala svoje otroke, moj ded je bil pomemben clen inzenirskega podjetja. Potoval je po celem svetu -- veliko tudi po zahodni Evropi -- zaradi cesa so ga zelo snubili v partijo, a je poskuse vztrajno zavracal. Nihce od starsev ni bil v partiji, pa nikdar ni bilo nikakrsnega sikaniranja.

Prav tako bi tudi sam zlahka nasel vsaj enako stevilo kredibilnih ljudi, ki bi podprli moj pogled.

Tako, da lahko ugotovim, da je slo za pac razlicne izkusnje nasih druzin, kjer je bila ena bolj izpostavljena, druga pa manj. Zakaj pa je bilo tako, pa ne vem.

Za konec naj samo se povem, da je moja mama naletela na precej vec sikaniranja, podtikanj in polen pod nogami po osamosvojitvi, s strani, ce ze zelis, fanaticnih desnicarskih skrajnezev. Toliko o razlicnosti sistemov.

Raj na zemlji ne obstaja. Tako socializem kot kapitalizem imata svoje prednosti in slabosti, svoje temne skrivnosti in svetle plati. Jaz osebno sem se dobro znasel v obeh sistemih (kot tudi njihovih izvedenkah bolj cistega kapitalizma in povsem socialnega kapitalizma), tako da ne vidim razloga, zakaj drugim kaj takega ne bi uspelo. Ce bi pa ze moral, bi rekel, da je bilo zadovoljstvo visje prej kot je sedaj. Pa ne zato, ker nam je vsak ponedeljek nekdo poslal listek, na katerem je pisalo, da moramo biti tisti teden zadovoljni.
Vagabond

OdgovorNapisal/-a IsKrIcA » Sobota 08 november 2008 @ 13:26

TorcidaST napisal/-a:Capo od kje pa prepričanje, da so židje pristranski, "nežidje" pa ne?
IsKrIcA

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jagodga » Nedelja 09 november 2008 @ 18:58

mislim, da noben narod ne mara ''tujcev'' v svoji državi. Pač tko je. Jaz osebno nisem nikoli gledala na barvo kože, jezik, narodno pripadnost, vero, politiko, državno urejenost, sisteme vodenja ... taki pač smo. jaz sem še vedno gledala na to ali mi je nekdo uredu in ali mi kdo ni.
prejšnjih režimov ne poznam. Za nekoga so bile razmere dobre, za druge slabe, pa tko je tud zdej. Sigurno nekdo profitira nekdo pa zgubi.zmeraj smo bili pod nekom in nekdo je bil nad nami. Zgodovinsko gledano že od Slovanov naprej. In vse to je prinašalo spremenbe in tudi prihod tujcev. Pa da spmnim, EU daje možnosti študija in življenja v drugih članicah, se pravi lahko pričakujemo še večji vdor populacije k nam.

Haselnuss podal si zelo teško vprašanje. Na žalost rasizem je in vedno bo. Tako, da moja ideja o odpravljanju bi bila edino socializacija. Psihološki test: zapreti v nek prostor skupino ljudi, vsaka druge rase, vere ... če bi hoteli preživeti bi mogli stopit skupaj in delovat kot eno. Ne vem, kej v takem smislu?
jagodga

Kraj: Novo mesto

Re: Rasizem in prikriti rasizem

OdgovorNapisal/-a capo » Ponedeljek 10 november 2008 @ 19:32

Haselnuss napisal/-a:Po mojih izkusnjah, so ljudje, ki so ziveli za zelezno zaveso, najbolj odprti in prijateljski ljudje na svetu. Portugalci so v primerjavi z nami izjemno zaprt narod.

Mislim, da nisi daleč od resnice.
Ste se kdaj vprašali kakšen vpliv je pustil komunizem na države, ki so bile kot omenja Haselnuss za železno zaveso- se pravi ex komunistične države?
In kdo je začetnik komunizma, kaj je komunizem in za čim stremi, kakšni so interesi?

No začetnik komunizma je bil Karl Marx (pravo ime Moses Mordecai Levy), ki je bil žid.
Njegova ideja je bila združenje vseh držav in nacionalnosti, združenje ljudi vseh ras in ver v eno enakopravno skupnost z enako moralo.
Kaj se pa skriva pod tem?
Spodbujal je rasno enotnost- vse rase in nacije združene v eno, spodbujal priseljevanje neevropejcev.
V zgodovini je bilo veliko dokazov o vplivu komunizma.
capo

OdgovorNapisal/-a Vagabond » Ponedeljek 10 november 2008 @ 20:00

Karl Marx je bil velik človek in njegove ideje so bile vsekakor velike. In to, kar praviš je vsekakor hvalevredna ideja, če je le resnična. Glede ostalega pa...
Wikipedia napisal/-a:Karl Heinrich Marx was born in Trier, in the Kingdom of Prussia's Province of the Lower Rhineand the third of seven children. His father, Heinrich Marx (1777–1838), born Herschel Mordechai, the son of Levy Mordechai (1743-1804) and Eva Lwow (1753-1823), was descended from a long line of rabbis but converted to Lutheran Christianity, despite his many deistic tendencies and his admiration of such Enlightenment figures as Voltaire and Rousseau, in order to be allowed to practice Law.

Hmmm, medtem ko je v tvojem pisanju ščepec resnice, je to tisti ščepec, ki ni najpomembnejši.
Karl Marx napisal/-a:Religion is the sigh of the oppressed creature, the heart of a heartless world, and the soul of soulless conditions. It is the opium of the people. The abolition of religion as the illusory happiness of the people is the demand for their real happiness.

Tudi tale znan citat Karla Marxa ne da slutiti, da je bil zelo pozitivno naravnan do kateregakoli verstva.

Tole je vse iz Wikipedie. Lahko trdiš, da je ta vir, ki ga dopolnjujejo vsi ljudje sveta, nezanesljiv, ampak zame je precej bolj zanesljiv kot tvoje pisanje.
Vagabond

OdgovorNapisal/-a Legija » Ponedeljek 10 november 2008 @ 20:02

Zdej si pa tok mim useku, da bol nebi mogu... Prvo kot prvo: Marx sicer res izvira iz židovske rodbine, vendar se je njegov oče prestopil v luteransko vero. Za Marxa samega pa se ve kakšno stališče je imel o religiji(predlagam ti, da namesto neonacistične literature vzameš kdaj v roke samega Marxa). Kot drugo pa so židje sami kritizirali Marxa kot antisemita, ker je v mnogih svojih delih omenjal žide kot "seme vsega slabega na tem svetu". Tako da capo brez zamere, ampak na tole tvoje pisanje zgoraj ne morem odgovoriti drugače kot z ne ga srat.
Legija

Naslednja

Vrni se na EVROPA IN SVET

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost