Peking odprl svoja vrata

Letošnje poletne olimpijske igre v Pekingu so se že začele. In kdo so športniki, ki bodo predstavljali našo državo?

Atletika
Moški
1.    Buč Boštjan, 3000m zapreke
2.    Kejžar Roman, maraton
3.    Kozmus Primož, kladivo
4.    Kranjc Matija, kopje
5.    Osovnikar Matic, 100m, 200m
6.    Prezelj Rožle, višina
7.    Rovan Jurij, palica
8.    Sitar Damjan
9.    Vodovnik Miroslav, krogla
10.    Zlatnar Damjan, 110m ovire
®enske
1.    Kolarič Nina, daljina
2.    Langerholc Brigita, 800m
3.    Ratej Martinka, kopje
4.    Roman Sonja, 1500m
5.    Šestak Marija, troskok
6.    Tajnikar Pia, 100m
7.    Veit Sabina, 200m

Badminton
®enske
1.    Tvrdy Maja, posamezno

Jadranje
Moški
1.    Hmeljak Karlo, 470
2.    Nevečny Mitja, 470
3.    Vinčec Gašper, finn
4.    ®bogar Vasilij, laser
®enske
1.    Dekleva Vesna
2.    Maučec Klara

Judo
Moški
1.    Ceraj Matjaž, nad 100 kg
2.    Drakšič Rok, do 60 kg
3.    Sedej Aljaž, do 81 kg
®enske
1.    Polavder Lucija, nad 78 kg
2.    ®olnir Urška, do 63 kg

Kajak-kanu na divjih vodah
Moški
1.    Kauzer Peter, K-1 slalom

Kajak-kanu na mirnih vodah
Moški
1.    ®upančič Regent Jernej, K-1 1000m
®enske
1.    Ponomarenko Špela, K-1 500m

Kolesarjenje – cestno
Moški
1.    Božič Borut, enodnevna cestna dirka
2.    Golčer Jurij, enodnevna cestna dirka
3.    Špilak Simon, enodnevna cestna dirka, kronometer
4.    Valjavec Tadej, enodnevna cestna dirka
®enske
1.    Corneo Sigrid Teresa, enodnevna cestna dirka

Kolesarjenje – gorsko
®enske
1.    Klemenčič Blaža, kros

Namizni tenis
Moški
1.    Tokič Bojan, posamezno

Plavanje
Moški
1.    Dugonjič Damir, 100m prsno
2.    Godec Jernej, 50m prosto
3.    Mankoč Peter, 100m delfin, 100m prosto
4.    Markič Matjaž, 100m prsno
5.    Turk Luka, 1500m prosto, 200m prosto, 400m prosto
®enske
1.    Čarman Anja, 100m hrbtno, 200m hrbtno
2.    Isakovič Sara, 100m delfin, 200m delfin, 200m prosto
3.    Klinar Anja, 200m mešano, 400m mešano
4.    Sovinek Nina, 100m prosto, 50m prosto
5.    Zupan Teja, 10km – daljinsko plavanje

Športna gimnastika
Moški
1.    Petkovšek Mitja, bradlja
®enske
1.    Šajn Adela, mnogoboj

Strelstvo
Moški
1.    Debevec Rajmond, MK puška 3×40, MK puška 60 leže, zračna puška

Veslanje
Moški
1.    Čop Iztok, dvojni dvojec
2.    Fistravec Gašper, dvojni četverec
3.    Jurše Janez, dvojni četverec
4.    Jurše Jernej, dvojni četverec
5.    Kolander Rok, četverec brez krmarja
6.    Pirih Miha, četverec brez krmarja
7.    Pirih Tomaž, četverec brez krmarja
8.    Rozman Rok, četverec brez krmarja
9.    Špik Luka, dvojni dvojec
10.    Zupanc Janez, dvojni četverec







Komentarji

Za komentiranje dogodka se moraš prijaviti preko obrazca na vrhu strani ali rdečega gumba FB connect

Naključne vsebine
Nagradne igre

Festival Panč 2018

Podarjamo 2x2 vstopnici za letošnji festival Panč 2018 na Ljubljanskem gradu! Spodaj izpolni svoje podatke in v polje za odgovor dopiši ime in priimek osebe, ki bi se ti pridružila v smejanju nad mestom, zraven pa dopiši še datum oz. dan, ki bi ga najraje obiskala.


Spremeni besedo.